Пароль в інтернеті

Пам’ятайте, що ваш пароль від електронної скриньки повинен складатись мінімально із 7 знаків, містити літери, цифри, символи. Дуже гарно використовувати верхній та нижній регістри.

Паролі — це ключі, які відкривають доступ до особистої інформації, яка зберігається на комп’ютері та в облікових записах в Інтернеті.
Якщо зловмисники викрадуть цю інформацію, вони можуть використати її для відкриття нових рахунків кредитних карток, отримання кредиту або виконання інших дій через Інтернет від Вашого імені. Досить часто ви можете не підозрювати про такі дії до тих пір, поки не стане занадто пізно.
На щастя, створити і надійно захистити паролі не складно.

6 етапів створення надійного паролю, якій легко запам’ятати

Слідкуйте цим інструкціям для створення надійного паролю:

1. Придумайте речення, яке буде складно забути. Це речення і буде основою для надійного паролю або парольної фрази. Речення повинно бути легким до запам’ятовування (наприклад, «Моєму сину Павлу три роки»).
  2. Переконайтесь, що обрана Вам система перевірки паролю допускає використання ідентифікаційних фраз. Якщо є можливість використання парольних фраз (із пробілом між знаками), скористуйтеся нею.
  3. Якщо використання ідентифікаційних фраз недопустимо у даній системі, скористуйтесь звичайним паролем. Створіть нове слово, яке складається із перших літер всіх слів, які входять в створене речення. У нашому прикладі отримаємо: «мсптр».
  4. Ускладніть комбінацію, використовуючи великі літери та цифри. Можна поміняти місцями літери у слові або навмисно допустити орфографічні помилки. Наприклад, в парольній фразі, наведеної вище, можна допустити помилку в імені або замінити слово «три» на цифру 3. Є багато можливих підстановок, і чим довше речення, тим надійнішим буде пароль. Наш приклад можна перетворити так: «Моєму сиНу Па8лУ 3 рокИ». Якщо комп’ютер або система не підтримує парольні фрази, той самий метод можно використати і до простого паролю. Наприклад, «мСп3Р».
  5. Нарешті, змініть окремі символи. Можна використати знаки, схожі на літери, об’єднати слова (видаляючи пробіл між ними) і т.ін. Наш приклад стане таким: «Моєму $иНуП@в8лУ 3 рокИ» або «м$п3Р!».
  6. Перевірте свій новий пароль за допомогою програми перевірки паролів. Програма перевірки паролів на даному веб-узлі визначить надійність обраного паролю, як тільки ви його введете.

Методи створення паролю, які не слід використовувати

Існують загальноприйняті методи, про які можуть знати і зловмисники. Заради запобігання створення ненадійного паролю:

• Не використовуйте послідовні комбінації та символи, які повторюються. Такі комбінації (наприклад, «12345678», «222222», «abcdefg» або комбінації сусідніх літер на клавіатурі) не є надійними паролями.
  • Не використовуйте тільки заміну подібних цифр та символів. Шахраїв та інших зловмисників, які мають достатні знання для підбору та злому паролів, не вдасться ввести в оману подібними замінами, наприклад, «і» на «1» або «а» на «@» в словах «M1cr0$0ft» або «П@р0ль». Однак не варто нехтувати такими замінами у поєднанні із іншими методами підвищення надійності паролю, такими як збільшення довжини, неправильне написання, використання великих літер.
  • Не використовуйте своє ім’я у якості паролю. Не використовуйте також інші особисті дані (свої або своїх близьких), такі як ім’я, дата народження, код соціального страхування і т.ін. Цю інформацію зловмисники використовують в першу чергу.
  • Не використовуйте словарні слова на будь-якій мові. Зловмисники мають бездоганні засоби, які дозволяють швидко підібрати пароль, в основі якого є слова із різних мов; слова, написані задом наперед; поширені орфографічні помилки та заміни, а також усі види нецензурних слів та слів, які не промовляють при дітях.
  • Використовуйте декілька паролів. Під час злому одного комп’ютера або системи, де використовується певний пароль, небезпеці підпадають усі інші дані, захищені тим самим паролем. Переконливо рекомендується використовувати різні паролі для різних систем.
  • Не зберігайте пароль в Інтернеті. Зловмисник, отримавши доступ до вашого пароль в Інтернеті або комп’ютерній мережі, отримує доступ до всіх даних.

Джерело: http://onlandia.org.ua