Шкільні традиції

Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №143 Харківської міської ради Харківської області славиться своїми традиціями.
Серед багатьох традицій школи слід виділити такі, як:
  • щорічна участь шкільної команди КВК в іграх Шкільної Ліги КВК на кубок мера м. Харкова;
  • тісний зв'язок школи з комітетом ветеранів 520 м/р, одним з проявів якого є проведення у ХЗОШ №143 спільних з комітетом ветеранів заходів;
  • щорічна участь учнів школи в Акціях "Допоможи ближньому", "Діти - дітям";

КВК

/Files/photogallery/7042/SDC11108.JPGОсобливе місце у роботі школи, спрямованої на розвиток творчих здібностей учнів, займає КВК. Все починалось з команда КВК «Московский БИТ» існувала 4 роки. Всі ці роки команда грає у шкільній Лізі КВК м. Харкова. За свою роботу змінювався склад команди. Учасники першого та основна маса другого складу вже давно закінчили школу. Колишні учні-члени команди поступили на навчання в різні ВНЗ м. Харкова, але всі вони грають в КВК, є членами студентських команд КВК вищих начальних закладів. Це Ковалевська Катерина, Сємакова Карина, Костовський Денис, Лимар Євген. Вони останні хто приймали участь в іграх студентської Ліги КВК м. Харкова. Всі вони підтримують тісний зв’язок зі школою, а Лимар Євген навіть допомагає нинішнім членам команди в підготовці до ігор, і навіть іноді виступає у складі команди.

Згодом команда почала складатись з учнів 8-А класу. Це наймолодша команда у шкільній Лізі КВК м. Харкова, на сьогодні це учні 11-го класу. Діти в цілому самі пишуть сценарії. В цьому їм допомагають старші колишні члени команди, які вже закінчили школу. Потім сценарій здається для редакції редакторам шкільної Ліги, які розглядають його та вносять свої зауваження та пропозиції. Сценарій поступає на переробку, потім знов здається на редакцію. Після цього команда починає репетиції. Жанр КВК – специфічний жанр, тому від всіх членів команди вимагається не аби які акторські здібності, щоб добре зіграти на сцені та розсмішити журі та глядачів. Іноді трапляється так, що одну й ту ж репліку вчать декілька дітей, а грає лише одна – та у якої вона найбільше виходить. КВК взагалі потребує повної самовіддачі та великої працелюбності. КВК – це командна гра, тому в ньому маленьких ролей не буває. Кожна, навіть сама маленька репліка, грає велику роль у всьому виступі, тому від кожного учасника залежить виступ всієї команди. І члени команди це розуміють. Взагалі, така командна гра, як КВК, здружує, згуртовує, об’єднує дітей, виховує в них такі якості, як працелюбність, пріоритет командних інтересів, відповідальність, толерантність по відношенню один до одного. Вона позбавляє комплексів, робить дітей розкутими, та надає можливість проявити всі свої акторські та режисерські здібності та таланти. Члени команди ніколи не підводять один одного. Іноді в останні дні перед черговою грою репетиції затягуються до пізнього вечора. Ніхто з членів команди не пропустив жодної репетиції. Батьки дуже позитивно ставляться до захоплень своїх дітей. Вони розуміють, коли діти до пізнього вечора затримуються у школі на репетиціях, і завжди відвідують всі ігри КВК. /Files/images/x_2e0c0e32.jpgА головне ця гра дуже подобається дітям, захоплює їх. Можна навіть сказати, що діти живуть КВК. У IV сезоні ігор шкільної Ліги КВК на кубок мера м. Харкова команда ХЗОШ №143 «Московский БИТ» зайняла ІІ місце, а перед цим з успіхом пройшла всі відбіркові тури. У фіналі велась дуже запекла боротьба за головний приз, але за кулісами, як і в кожній грі КВК, панувала, можна сказати, братерська підтримка команд одна одної. Ніякої ворожнечі, ніякого злорадства під час ігор КВК за кулісами кіноконцертного залу «Україна» не існує. Всі команди налаштовані дружелюбно відносно інших команд, всі підтримують один одного. КВК "Московський Біт" переможці "Супер кубка Сумской лиги"2010, а в 2011 році переможці в фестиваля відкритий Севастопольскох ліги КВН.

Взагалі, про шкільну команду КВК ХЗОШ №143 «Московский БИТ» у глядачів склалась дуже позитивна думка. Відео-ролики із виступами нашої команди на різних етапах IV сезону ігор шкільної Ліги можна знайти в Інтернеті. Там же, на форумі, розташовані й позитивні відгуки про неї.

КВК займає важливе місце в системі виховної роботи школи. Він об’єднує учнів, вчить їх толерантному відношенню один до одного, бути відповідальними за свої вчинки, дає можливість для розвитку їх творчих здібностей та талантів.

з 2011 року організовується нова команда КВК "Під контролем" під керівництвом та автором Полупанової Яни (виступала в команді "Московський Біт"). В складі команди-учні 9-того класу, нинішні 10-ти класники Євтушенко Владислав – капітан команди, Демиденко Євгенія, Субота Вероніка, Деркач Ліза, Лук’янчук Аліна, Котляр Аліна, Говорун Сергій, Старостин Владислав./Files/photogallery/7968/DSC_0830.jpg

Команда була створена у вересні 2011 року. Перший етап для команди був районний, який проходив у школі 17 жовтень. До школи приїхало 18 команд з усього Московського району. У конкурснійпрограмі був конкурс «Візитка» до 5 хвилин. Тема сезону «Спорт». Команда нашої школи виступала у другому блоці, третьою командою.Після завершення усіх «Візиток» журі оголосили двох переможців. Команду КВК «Під контролем» школа №143 і команда КВК "GUTEN TAG" гімназія №23.

Відпочинок продовжувався не довго. Вже на початку листопада команда почала готуватися..

Комітет ветеранів 520 м/р

Школа підтримує тісний зв’язок з комітетом ветеранів 520 мікрорайону. Щорічно на базі школи відбуваються зустрічі учнів та педагогів з ветеранами Великої Вітчизняної війни, за участю ветеранів проходять Уроки Мужності, святкові концерти,/Files/images/IMG_1887.JPG присвячені Дню Захисника Вітчизни та Дню Перемоги. Волонтери шкільної дитячої організації самоврядування "Імпульс" поздоровляють ветеранів зі святами.
Кожного року на базі школи була проведиться районна зустріч ветеранів Великої Вітчизняної війни та локальних війн Московського району, присвячена Дню Захисника Вітчизни, зустріч ветеранів Великої Вітчизняної війни 520 м/р, присвячена святкуванню Дня Перемоги, зустріч ветеранів 520 м/р, присвячена Дню визволення України від німецько-фашистських загарбників та Дню ветерана.

Акції

Щорічно учні школи приймають участь в Акціях "Допоможи ближньому", "Діти - дітям". Під час проведення акцій відбувається збір речей, іграшок, канцелярського приладдя, книжок, які потім передаються до дитячого будинку, інтернату, притулку.

ДС-фактор

За підтримки народного депутата України Д.В.Святаша в загальноосвітніх навчальних закладах Московського району проводиться конкурс талантів «ДС-фактор» («Діти Салтівки - фактор»). Найталановитіші, найобдарованіші школярі приймають участь у відбіркових етапах конкурсу. А завершиться конкурс грандіозним фінальним концертом, де всі переможці отримають грамоти та цінні подарунки.

/Files/images/ДС Фактор-2012.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 359