Протидія булінгу та кібербулінгу.

Національна стратегія розбудови безпечного і здорового освітнього середовища /Files/images/179876.jpg у Новій українській школі, схвалена Указом Президента України від 25.05.2020 р.№195/2020, визначає безпечне і здорове освітнє середовище як сукупність умов у закладі освіти, що унеможливлюють заподіяння учасникам освітнього процесуфізичної, майнової та/або моральної шкоди, зокрема, внаслідок недотримання законодавства щодо кібербезпеки, захисту персональних даних, шляхом фізичного та/або психологічного насильства, експлуатації, дискримінації за будь-якою ознакою, приниження честі, гідності, ділової репутації (булінг (цькування), поширення неправдивих відомостей.

Булінг (цькування), - це навмисні діяння (дія чи бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою або групою осіб стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого (ч.1 ст.173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Кібербулінг- один із видів булінгу, це цькування, яке полягає у психологічному насильстві із застосуванням засобів електронних комунікацій, тобто цифрових технологій. Він може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах та мобільних телефонах. Це неодноразова поведінка, спрямована на залякування, провокування гніву чи приниження тих, проти кого він спрямований. Особистий булінг та кібербулінг часто пов’язані між собою. Але кібербулінг залишає ще і цифровий слід – записи, які можуть слугувати доказами, що дозволять зупинити цькування.

При кібербулінгу найпростіша порада потерпілій дитині: «Заблокуй кібербулера».Більшість програм та соціальних мереж дозволяють заблокувати повідомлення, коментарі, фотографії з відміткою чи тексти від конкретних людей. Скористайтеся цим та повідомте службу підтримки мережі про це.

Важливо відрізняти булінг від конфлікту. Конфлікт, це разова ситуація.

Для булінгу/кібербулінгу характерною ознакою є систематичність, тобто вчинення у різних формах насильства два і більше разів стосовно однієї і тієї ж особи.

Слід зазначити, що соціально-психологічної допомоги потребують усі учасники насильства, як жертва булінгу так і булер.

Порадьтеся зі шкільним чи дитячим психологом.

Як боротися з булінгом – поради для дітей.

Як боротися з булінгом: поради для дітей

Як боротися з булінгом: поради для дітей

https://www.youtube.com/watch?v=espwzDTLVkE

Кібербулінг – що це та як це зупинити?

Поради для дітей від «UNICEF Ukraine»:

https://www.unicef.org/ukraine/cyberbulling

Рекомендації проекту по протидії булінгу та кібербулінгу

«Викресли булінг» від Дитячого фонду «UNICEF».

https://www.stopbullying.com.ua

Корисні посилання від МОН України:

https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/protidiya-bulingu/korisni-posilannya-shodo-temi-antibulingu

https://mon.gov.ua/ua/news/4-listopada-mizhnarodnij-den-borotbi-z-nasilstvom-i-bulingom-u-zakladah-osviti

Кiлькiсть переглядiв: 97